Ankohen veteranët, kompleksi i dëshmorëve në gjendje të mjerueshme

Gjilan – Shaqir Shaqiri thotë se kjo panoramë kaq e shëmtuar nuk na bënë nderë as neve si veteran dhe as komunës që është përgjegjëse për mirëmbajtje të këtij kompleksi.

“Pllakat e varrezave janë tërë pluhur, platoja është e mbushur me guralecë, rruga për te varrezat është e tëra mbeturina….. Sot (E enjte), është përvjetori i rivarrimit të dëshmorëve, kemi dal për homazhe. Ky kompleks është nën përkujdesje të komunës….. Kjo panoramë kaq e shëmtuar nuk na bënë nderë as neve si veteran dhe as komunës që është përgjegjëse për mirëmbajtje të këtij kompleksi” ka thënë Shaqir Shaqiri./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).