Angli: Kapet shqiptari, shtëpia e tij ishte e mbushur me “bar”

Raportohet se një tjetër shqiptar është arrestuar në Britaninë e Madhe për shkak se është kapur me “shtëpi bari”, përcjell albinfo.ch.

Thuhet se i arrestuari është F.Sh., i cili është kapur brenda në banesë.

Policia zbuloi se papafingon ku banonte se ishte plot me bimë kanabisi, e pajisur me ventilatorë, transformatorë dhe një sistem vaditjeje. Në këto ambiente kishte 257 bimë kanabisi.

Kur u intervistua, F.SH. tha se kishte ardhur në Britaninë e Madhe si turist në korrik dhe se një burrë rumun, i kishte dhënë atij një kredi prej 1000 £ si paradhënie për pagat që do të merrte kur të fillonte një punë në ndërtim. Por puna nuk u realizua dhe ai u dërgua në “shtëpinë e barit”.

Angli: Kapet shqiptari, shtëpia e tij ishte e mbushur me “bar”

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS