Andi Zeqiri, talenti i madh shqiptar në futbollin zviceran

Ai është vetëm 20-vjeçar, por me paraqitjet e tij ka rënë në sy të shumë skuadrave të njohura evropiane

Shumë futbollistë shqiptarë luajnë në futbollin zviceran, duke qenë vendimtar në skuadrat e tyre.

Njëri ndër ta është edhe Andi Zeqiri, i cili luan për Lausannen, shkruan albinfo.ch.

Ai është vetëm 20-vjeçar, por shihet me të ardhme të ndritur, derisa më parë është krahasuar me yllin shqiptar, Xherdan Shaqiri.

Në ndeshjen e fundit për Kupën e Zvicrës, Zeqiri shënoi një gol të bukur, ku skuadra e tij triumfoi 3:0, duke kaluar në rrethin e ardhshëm të Kupës së Zvicrës.

Zeqiri mbahet mend pasi debutoi në futbollin zviceran si 16-vjeçar, duke luajtur për Lausannen, derisa për një vit ishte i huazuar në Juventus, por prapë u kthye në Lausanne.

Për Zeqirin janë të interesuara shumë skuadra evropiane, kurse ka luajtur edhe për grupmoshat e reja të Zvicrës U17 dhe U19.

Andi Zeqiri, talenti i madh shqiptar në futbollin zviceran

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).