Andi Zeqiri me gol ia siguron kualifikimin Baselit, statistikat e tij kundër Trabzonspor

Baseli ka kaluar tutje në Ligën e Konferencës duke e mposhtur Trabzonsporin me rezultat 2-0, ku folin vendimtar e ka shënuar Andi Zeqiri.

Ndeshja e parë ishte mbyllur me rezultat 1-0 në të mirë të turqve.

Zeki Amdouni shënoi golin e parë në minutën e 13-të, ndërsa Anastasios Bakasetas humbi penalltinë për skuadrën turke në minutën e 27-të.

Golin vendimtar që ia siguroi kalimin tutje Baselit e shënoi Andi Zeqiri në minutën e 76-të për 2-0.

Sulmuesi shqiptar luajti deri në minutën e 82-të, ku për këta minuta u vlerësua me notën 8.2 nga Sofascore.

Ai kishte edhe dy goditje në portë dhe një pasim kyç. Zeqiri kishte edhe shtatë duele të fituara dhe dy faulle u shkaktuan në të.

Taulant Xhaka luajti deri në në minutën e 63-të dhe u vlerësua me notën 6.8.

Enis Bardhi te mysafirët u inkuadrua në lojë në minutën e 81-të, por nuk la gjurmë. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS