Andi Zeqiri ia dhuron fitoren Baselit me golin e tij

Sulmuesi Andi Zeqiri po vazhdon me formë të mirë te Baseli.

Ai të enjten mbrëma shënoi golin e vetëm për Baselin që fitoi 1-0 në udhëtim te Zalgiris Vilnius.

Ndeshja i takoi grupit H të Ligës së Konferencës.

Otros que también pelearon como lobos, aunque no pudo ser, fueron los lituanos del Žalgiris. Brutal disputa se ha vivido en Vilna.

Basel 🇨🇭 cumple a domicilio (0-1) con otro gol más de Andi Zeqiri. Siguen dejando una imagen un tanto extraña los de Alexander Frei. pic.twitter.com/kjrJkL3F6E

— UEFA Europa Conference League ES 🇪🇸 (@europacnfspain) September 15, 2022

Zeqiri dhe kapiteni Taulant Xhaka startuan te Baseli në Lituani, ku i pari zëvendësua në minutën e 73-të, ndërsa i dyti në minutën e 85-të.

Kjo ishte fitoja e dytë për Baselin dhe me gjashtë pikë udhëheq në grupin H. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS