Ancelotti ka një lajm të keq për Hysajn

Carlo Ancelotti mund të vendos që mbrojtësi shqiptar të jetë rezervist në takimin e radhës. Elseid Hysaj ballafaqohet me një situatë të pazakonshme para ndeshjes Torino – Napoli në Serie A.

“Gazzetta dello Sport” raporton se trajneri Carlo Ancelotti mund të vendos që mbrojtësi shqiptar të jetë rezervist në takimin e radhës.

Hysaj dhe Malcuit janë në garë për një fanellë të titullarit në formacionin 4-4-2, përcjell “lajmi.net”.

Ancelotti planifikon ndryshime të vogla në formacion për t’i mbajtur futbollistët e freskët pas ndeshjes së mesjavës ndaj Crvena Zvezdës në Ligën e Kampionëve. /Lajmi.net/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).