Ananas, limon dhe xhenxhefil, pija që djeg dhjamin e barkut

Pija me ananas, limon dhe xhenxhefil është një nga mënyrat më efektive për të detoksifikuar trupin dhe për të djegur dhjamin. Përbërësit e saj janë të pasura me fibra dhe vitaminë C, të cilat janë themelore për shëndetin.

Është një recetë shumë e lehtë për t’u përgatitur dhe plot përfitime, por që nuk mund të funksionojë nëse nuk shoqërohet me një dietë të shëndetshme dhe aktivitet të rregullt fizik.

Pija me ananas, limon dhe xhenxhefil lufton kapsllëkun, ul kolesterolin, eliminon mbajtjen e lëngjeve, rregullon presionin e gjakut, forcon imunitetin dhe nxit tretjen.

Përbërësit:

-70 gram ananas

-3 litra ujë

-Pak xhenxhefil

-2 limon.

Përgatitja:

Për të përgatitur këtë pije, vendosni në ujë ananasin e prerë në copa, dy limon organik të prerë në feta dhe një copë xhenxhefil. Lëreni të pushojë për pak orë dhe pastaj piheni.

Sugjerohet që pija të përgatitet një herë në ditë dhe të konsumohet për 7 ditë rresht. Nëse është e mundur, përdorni vetëm përbërës organikë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).