Uji Dea

“Analizë Kuqezi”/ Ramadani vs Asllani, statistikat e mesfushorëve shqiptarë në ndeshjen Lecce-Inter

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Dy mesfushorët e kombëtares shqiptare të futbollit në ndeshjen Lecce-Inter, Ylber Ramadani për vendasit dhe Kristjan Asllani për miqtë u shfaqën në formë të mirë.

Në emisionin “Analizë Kuqezi”, të moderatorit Sokol Xhihani u bë një krahasim mes statistikave të Ramadanit dhe atyre të Asllanit.

Dy shqiptarët kishin të përbashkët saktësinë e pasimeve, me nga 92% të pasimeve të sakta.

UBT

Mesfushori i Inter-it ishte mes protagonistëve në fitoren 0-4, me Asllanin që dhuroi një asist.

Teksa sa u përket topave të rekuperuar, Ramadani ka një statistikë më të mirë, 12 nga 5 të Asllanit.