Amir Rrahmani po shkëlqen te Verona e cila po fiton në Kupën e Italisë

Amir Rrahmani edhe zyrtarisht ka debutuar te skuadra italiane, Hellas Verona.

Mbrojtësi i Kosovës sot po luan ndeshjen e parë zyrtare në Kupën e Italisë ndaj, Cremonese ku rezultati momental është 1:0, shkruan Zëri.info

Mbrojtësi prishtinas është transferuar gjatë fundit të qershorit te skuadra e rikthyer në Serie A, dhe qysh në start ka nisur të lë shenja. Ai deri në minutën e 60-të e cila është duke u luajtur në këto momente ka pasur një paraqitje shumë të mirë, duke bindur kështu që Verona nuk ka gabuar që ka investuar te ai.

Debutimin në Serie A, Rrahmani pritet ta bëjë shumë javën e ardhshme.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).