Ambient e ujë më i pastër në Katushnicë e Karaçevë

Kamenicë – Filluam pastrimin e shtratit të lumit Katushnicë – Karaqevë. Projekti zhvillohet nga pika ku derdhet tek Lumi i Hogoshit dhe vazhdon deri në Karaçevë ka thënë ministri Fatmir Matoshi.

“Pastrimi dhe zgjerimi i shtratit të këtij lumi nënkupton cilësi më të mirë të ujit dhe ambient më të pastër, një efekt pozitiv projekti e ka edhe në prodhimet bujqësore që kultivohen pranë tij, sikurse edhe eliminon mundësitë e vërshimeve nga ky lum. Urime banorëve” ka shkruar Matoshi./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).