Ambasadori i ri gjerman: Dialogu me Serbinë është prioritet – jemi përkrah jush

Rohde ka shprehur mbështetejn e pakusht të Gjermanisë për Kosovës.

Ambasadori i ri i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka bërë një adresim, përmes së cilit ka shprehur falënderim për mikpritjen që i është bërë atij bashkë me bashkëshorten në Prishtinë.

Rohde ka shprehur mbështetejn e pakusht të Gjermanisë për Kosovës.

“Gjermania është përkrah jush. Dialogu dhe normalizimi i raporteve me Serbinë është prioritet”, është shprehur ai ndër të tjera, transmeton Klan Kosova.

Ai ka theksuar se situata me pandeminë është brengosëse, ku dhe ka shtuar se me të arritur këtu ka sjell një donacion si ndihmë për mjekët kosovarë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).