Uji Dea

Ambasadori i Kosovës në SHBA takon presidentin Biden në Shtëpinë e Bardhë

/ 1 minutë lexim

Ambasadori i Kosovës në SHBA, Ilir Dugolli, e ka takuar sot presidentin e Amerikës, Joe Biden, në Whihte House, shkruan Express.

Vetë Dugolli ka njoftuar për takimin. duke thënë se është krenar për lidhjen unike dhe miqësinë mes dy shteteve, raporton Express.

Mobi Casa

“Krenar për lidhjen unike mes dy vendeve tona.Mirënjohës që miqësia e qëndrueshme mes popujve tanë përcaktohet dhe ushqehet nga vlera të përbashkëta.Të përkushtuar për të thelluar më tej marrëdhëniet Kosovë -SHBA dhe avancimin e prioriteteve tona të përbashkëta”, ka shkruar ambasadori Dugolli.