Ambasada amerikane uron për formimin paqësor të Qeverisë Hoti

Ambasada amerikane në Prishtinë ka mirëpritur emërimin e Avdullah Hotit në krye të Qeverisë së Kosovës, raporton Gazeta Express.

Në një reagim nisur për media, nga kjo ambasadë thonë se e mirëpresin formimin paqësor të Qeverisë re.

Nga kjo ambasadë thonë se mezi presin që të punojnë me Qeverinë Hoti për paqe, drejtësi dhe prosperitet, si dhe përpjekjet për forcimin e marrëdhënieve rajonale dhe luftimin e COVID 19.

“Ne mezi presim që të punojmë me qeverinë Hoti për të vazhduar punën e rëndësishme për paqen, drejtësinë dhe prosperitetin, përfshirë përpjekjet për forcimin e marrëdhënieve rajonale dhe luftimin e COVID-19”, thuhet në reagim./Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).