Ambasada amerikane shpërndanë pako higjienike dhe mjete mbrojtëse Anti Covid

Gjilan – Ambasada amerikane ka nda pako higjienike dhe mjete tjera mbrojtëse anti Covid. Kolonel Elmina Mahmuti DR e Policisë së Kosovës bashkë me rreshterë Sadete Sadikun, nga njësiti Policia në komunitet nga stacioni policor i Gjilanit këto ndihma i kanë shpërnda në dy “shtëpitë e sigurta” këtu në Gjilan përkatësisht në Novobërdë që njëherit janë strehimore për gratë që kanë përjetuar dhunë në Familje.

Në të dy rastet ato janë pritë nga stafi udhëheqës i këtyre “shtëpive të sigurta”, ku policia e Kosovës është falënderuar për përkushtimin, dhe rëndësinë që i kushton problemit të “Dhunës në familje”.

Kolonel Elmina Mahmuti tha se policia e Kosovës gjithmonë me përkushtim dhe në çdo situa do të jep ndihmën e vet dhe do të punojmë dhe veprojmë që të kemi sa më pak raste të “Dhunës në familje”./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).