Almeda Abazi tregon arsyen se përse më nuk do jetë pjesë e serialeve turke

Aktorja, prezantuesja dhe këngëtarja shqiptare, Almeda Abazi, prej vitesh jeton dhe vepron në Turqi, ndërsa atje ka filluar dhe ndërtuar karrierën e saj.

Ajo po ashtu është e martuar me aktorin turk, Tolgahan Sayisman, me të cilin tashmë ka edhe një djalë të quajtur, Efehan.

E ftuar së fundmi në një emision turk, ajo ka rrëfyer shumë të pathëna nga jeta e saj personale dhe profesionale, ku më shumë flet për largimin e saj nga aktrimi.

“Pas lindjes së djalit jam në një botë tjetër. Dua të vazhdoj televizionin por aktrimin nuk mund ta bëj”.

“Mezi shoh Tolgën prej orëve të gjata në punë. Nëse i futem dhe unë kësaj pune, nuk do arrijmë dot ta shohim njëri-tjetrin”, është shprehur ajo.

Ajo po ashtu ka folur edhe për periudhën e vështirë, kur djali i saj iu nënshtrua një operacioni, ku si shkas i këtij operimi u bë një kist.Në anën tjetër, aktorja Abazi nuk zbuloi se çfarë është duke përgatitur apo se kur do rikthehet në ekran. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).