Aliti pas ndeshjes me Anglinë: Kemi kualitet, mund ta bëjmë ëndrrën realitet

Fidan Aliti ka folur pas humbjes së Përfaqësueses së Kosovës ndaj Anglisë në kuadër të eliminatoreve për Euro 2020.

Dardanët u mposhtën me rezultat 5-3 nga Tre Luanët në një ndeshje plot emocion, aksion dhe gola.

Megjithatë, kjo humbje nuk zbeh gjasat e Kosovës për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian.

Sipas mbrojtësi Aliti, Kosova ka kualitetet e nevojshme dhe mund ta bëjë ëndrrën realitet.

“Na besojmë dhe i kemi kualitetet që t’i bëjmë ëndrrat realitet”, ka thënë fillimisht Aliti, kur u pyet nëse mund të arrihet kualifikimi në Euro 2020.

“Ka qenë një eksperiencë e mirë, sepse nuk na ka ra kurrë me lu me ekipe si Anglia”.

“Në pjesën e parë kemi qenë naiv dhe kemi luajtur hapur”, përfundoi mbrojtësi i Kosovës. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).