Albina Kelmendi e shkëlqyer – godet me interpretimin e këngës ‘Hajredin Pasha’

Këngëtarja e njohur shqiptare Albina Kelmendi ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor, shkruan gazeta “Kosova Sot Online”.

Ajo ka sjellur në versionin e saj origjinal hitin e kahmotshëm “Hajredin Pasha”, që për hirë të së vërtetës me vokalin e saj potent e ka qarë fare.

Saqë lirshëm ky version i sjellur nga Albina i këngës “Hajredin Pasha”, mund të cilësohet si më i arrituri sa i përket teknikës vokale.

Kënga po pëlqehet shumë nga publiku dhe ka marrë kritika pozitive.

Premierë: Albina Kelmendi: ‘Hajredin Pasha”:

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).