Albin Kurti tregon të vërtetën e ndarjes nga AAK-ja

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka treguar arsyet pse është ndarë blloku opozitar. Kurti në një intervistë për zërin ka treguar disa nga arsyet pse nuk ka funksionuar blloku opozitar, ai gjithashtu ka folur për partinë e Ramush Haradinajt si dhe pretendimet e AAK-së për rrëzimin e qeverisë.

Në intervistë Kurti gjithashtu thotë se mungesa e parimeve të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka bërë që ajo të shkëputet nga VV-ja.

Për më shumë shikoni një pjesë të intervistës së Albin Kurtit ku ndër të tjera ai fol edhe për listën e përbashkët opozitare për zgjedhjet e parakohshme./ZËRI

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).