Albin Kurti duhet ta vizitoj Luginën!

Lugina duhet t’i kërkojë kryeministrit të ri të Kosovës, edhe atij të Shqipërisë:

Televizion publik në Preshevë,
Fakultet në gjuhën shqipe në Bujanoc si dhe
investime në Medvegjë.

Këto kërkesa edhe vet ai i ka thënë për Luginën.

Pos këtyre kërkesave, që do duhet kohë për t’i realizuar, mbi këto kërkesa duhet të jetë realizimi i një vizite në Luginë.
Kryeministri i ri Albin Kurti, duhet ta vizitoj Luginën, dhe të bëhet kryeministri i parë i Kosovës që ka shkel mbi Luginë.

Nga Driton Hyseni
Bujanoc

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).