RCCOLA

Albian Ajeti gjen golin e parë me fanellën e Gaziantepit në Superligën e Turqisë

/ 1 minutë lexim
Fundamenti

Gaziantep ka shënuar fitore ndaj Istanbulsporit me rezultat 2-0, ku njërin nga golat në këtë takim e shënoi Albian Ajeti.

Në ndeshjen e vlefshme për javën e gjashtë të Superligës së Kosovës, të dy skuadrat ku luajnë futbollistë shqiptarë, nuk kishin arritur të marrin fitore.

Albian Ajeti u fut në lojë në minutën e 74-të, duke lënë shenjë në këtë ndeshje me golin e shënuar në kohën shtesë që vulosi takimin në 2-0.

RCCOLA

Te Istanbulspor startuan Florijan Loshaj, Eduard Roca dhe Valon Ethemi.

Në anën tjetër Valmir Veliu nuk ishte fare i ftuar nga Gaziantep për këtë ndeshje. /Telegrafi/