Albert Bunjaki merr drejtimin e Karlstad Fotboll, Sven-Göran Eriksson është drejtor sportiv

Sven-Goran Eriksson është drejtor sportiv i klubit Karlstad Fotboll, ndërsa për trajner ka zgjedhur Albert Bunjakin.

Klubi sot prezantoi një plan serioz tre-vjeçar në një konferencë shtypi me drejtor të ri sportiv dhe trajnerin e ri.

Albert Bunjaki do të jetë trajneri i ri dhe vjen detyra si përgjegjës për Kosovës U21. Bunjaki më herët ka punuar edhe si trajner i Kosovës A për meshkuj dhe klubeve si Kalmar FF dhe Degerfors IF.

Erikson ka thënë se Tord Grip ishte ai që e rekomandoi Bunjakin.

Karlstad Fotboll bën pjesën në Divisionin 1, apo nivelin e tretë të futbollit suedez. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS