Alban Hyseni: Së bashku me “Skifterat” do t`i gëzohemi fitores

Gjilan – Skuadra e Gjilanit në javën e 27-të, do të jetë nikoqire e Trepcës’89, ku pritet të jetë një ndeshje mjaft e vështirë. Në këtë përballje “bardh e kuqët” e Gjilanit, do të kërkojnë tri pikë të reja për gjumë të rehatshëm për tu stabilizuar në mesin e tabelës në Superligë.

Për trajnerin, Alban Hysenin, trajnerin e Gjilanit ky ballafaqim do të jetë mjaft i rëndësishëm për skuadrën e tij.
“Do të jetë një ndeshje mjaft e fort, në këtë ballafaqim kërkojmë tri pik të reja, do të jetë vështir por alternativ tjetër nuk kemi pasiqë pikërisht në duelin e nesërm kërkojmë të stabilizohemi në tabelë, kemi punuar gjatë javës dhe disponimi është mjaft i mirë
përpos Mbella i cili është i lënduar të gjithë futbollistët tjerë janë të gatshëm për lojë”.

Trajneri Hyseni ka përkrahur me të madhe rikthimin e “Skifterave” në shkallët e stadiumit.
” “Skifterat” janë futbollisti ynë i 12-të, dhe kërkoj nga ata që në mënyrë masovike t’ju mësyn shkallëve të stadiumit të qytetit që të japin ma të mirën e tyre për ngjyrat e klubit ashtu siç din dhe munden vetëm “Skifterat”.

Ndeshja fillon në ora 15:00, në stadiumin e qytetit në Gjilan./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).