Alban Hyseni ka pritur në takim shefin e Zyrës së BE-së, Tomas Szunyong

Gjilan – Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni ka pritur sot në një takim njoftues shefin e Zyrës së BE në Kosovë, Tomas Szunyong, me të cilin ka diskutuar rreth bashkëpunimit mes këtyre të institucioneve.

“Me shefin e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, z. Tomas Szunyog, i cili më uroi për mandatin e fituar për udhëheqje të Gjilanit në katër vitet e ardhshme, diskutuam rreth bashkëpunimit drejt ngritjes së efikasitetit të punës, efektivitetit, transparencës dhe llogaridhënies”, ka thënë Hyseni.

Ai e ka njoftuar shefin e BE-së me vizionin dhe projektet e ardhshme për Gjilanin dhe bashkërisht janë dakorduar që komunikimi dhe bashkëpunimi i mëtutjeshëm janë shumë të rëndësishëm për ngritjen e mirëqenies së qytetarëve. /rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS