Alban Haziri i pandalshëm në fitoren e Zhegrës ndaj Prizrenit

Gjilan – Zhegrës i ka takuar ndeshja e fundit e xhiros së tretë të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Të enjten në palestrën në Gjilan, Zhegra e mposhti Prizrenin me rezultat 42:31. Pas pjesës së parë rezultati ishte 22:14. Për Zhegrën e kthyer në elitë, ishte fitorja e dytë. Renditet e treta me 4 pikë.

Prizreni ka pësuar humbjen e tretë. Në këtë ndeshje i pandalshëm ishte Alban Haziri që shënoi plot 21 gola për Zhegrën. H. Salihi i shënoi 10 gola për Prizrenin.

Ndeshjet tjera të javës së tretë janë luajtur të mërkurën. Zhegra – Prizreni 42:31 (22:14) Zhegra: Jusufi, Shaqiri 3, Aliu 1, Agushi 1, E. Isufi 1, A. Isufi 5, L. Haziri, F. Isufi 5, Ag. Isufi, A. Haziri 21, Murseli 5, Haziri, Ibrahimi Prizreni: Salihi 10, Haxhimusa 3, Ibrahimi 4, Gashi 5, Koro, Topalli, Thaqi, Krasniqi 1, J. Thaqi 1, Ferati, Etemi, Berisha, Bytyqi, Skenderi 7.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).