Alba Bajrami shpallet Miss Shqipëria 2018

Vajzat më të bukura të gjitha në garë, për të rrëmbyer kurorën e Miss Shqipëria 2018.

Mbrëmjen e kësaj të hëne, në pedonalen e qytetit të Tiranës u mbajt eventi i bukurisë Miss Shqipëria.

Bukuroshja që rrëmbeu vendin e parë ishte Alba Bajrami, i cili u shpall Miss.

Shoqëruesja e parë e misit u zgjodh Klea Krali dhe shoqëruese e dytë Klea Ndreka.

Çmimet në Miss Shqipëria 2018

Miss Bikini Nr. 01 – Ada Demneri

Miss Eleganca Nr. 10 – Erisa Lengu

Miss Buzëqeshja Nr. 06 – Daniela Nezaj

Miss Fotozhenia Nr. 11 – Ervina Ahmeti

Miss Turizmi Nr. 22 – Maria Treinen

Miss Kinema Nr. 16 – Juliana Kapo

Miss Miqesia Nr. 21 – Lulzime Faria

Miss Press Nr. 03 – Antonela Nezha

Miss Internet Nr. 02 – Alba Barjami

Miss i Misseve Nr. 32 – Nensi Pasha /a.y/noa.al

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).