“AKV Gjilani”, me dedikim special për koreografin Rasim Hajdari

Gjilan – Me dhimbje të thellë morëm lajmin për ikjen e hershme nga kjo botë të shokut dhe bashkëpunëtorit shumë vjeçar, valltarit dhe koreografit Rasim Hajdari. Rasim Hajdari ishte një aktivist me një vullnet të jashtëzakonshëm, edhe pse në kushte jo të mira për të zhvilluar dhe kultivuar traditat tona, gjithmonë ishte i gatshëm për sakrifica të pashembullta, vetëm e vetëm që mos të pushojnë aktivitet tona kulturore.

Postimi i plotë

Të nderuar!
Me dhimbje të thellë morëm lajmin për ikjen e hershme nga kjo botë të shokut dhe bashkëpunëtorit shumë vjeçar, valltarit dhe koreografit Rasim Hajdari.
Rasim Hajdari ishte një aktivist me një vullnet të jashtëzakonshëm, edhe pse në kushte jo të mira për të zhvilluar dhe kultivuar traditat tona, gjithmonë ishte i gatshëm për sakrifica të pashembullta, vetëm e vetëm që mos të pushojnë aktivitet tona kulturore.

Do të mbetesh në memoriet tona si një bashkëpunëtor me tolerancë dhe urtësi përgjithmonë, dhe që pa dyshim virtytet tuaja do të përcillen nëpër breza.
Në emër të Ansamblit të Këngëve dhe Valleve GJILANI, i shprehim ngushëllimet më të thella familjes, shoqërisë dhe të gjithë atyre që e njohën. Qoftë i përjetshëm kujtimi për Rasimin./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).