Aktakuzë për mashtrim

Gjilan – Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit Ramadan Vrella nga Suhareka, pasi që për përfitim të kundërligjshëm pasuror, i shkaktoi dëm material të dëmtuarit Fahri Miftari nga Verbani i Vitisë në shumë prej 1.150 euro.

Sipas aktakuzës, i pandehuri Ramadan Vrella më 29 tetor 2019, në komunën e Vitisë, përmes paraqitjes së rreme, duke fshehur faktet dhe me qëllim të përfitimit të kundërligjshëm pasuror, ka mashtruar të dëmtuarin Fahri Miftari, në atë mënyrë që përmes rrjetit social “Facebook”, kontakton me të, duke u paraqitur si pronar i një firme nga Zvicra dhe se është duke kërkuar punëtor, mirëpo për t’ia rregulluar dokumentet i kërkon të holla, të cilat i njëjti ia paguan përmes “Western Union”, në shumë prej 1.150 euro, ndërsa pasi pranon të hollat më nuk i përgjigjet, me ç’rast të njëjtin e ka dëmtuar për shumën e lartshënuar.

Me këto veprime, i pandehuri Ramadan Vrella, ka kryer veprën penale “Mashtrimi”./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).