Aksidentohen dy vetura, lëndime pësojnë vozitësit dhe dy pasagjerë

Kamenicë – Në rrugën “Tahir Sinani” në Kamenicë raportohet se ka ndodhur aksident trafiku në mes të dy veturave me targa vendore me drejtues meshkuj kosovar.

Deri te aksidenti dyshohet se ka ardhur për shkak të mos përshtatjes së shpejtësisë dhe kushteve të rrugës me ç’rast njëra veturë humb kontrollin dhe godet veturën tjetër.

Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar dy drejtuesit e veturave dhe dy pasagjerë.

Njëri drejtues i veturës pas tretmanit në qendrën emergjente në Gjilan është dërguar në QKUK, Prishtinë për tretman të mëtutjeshëm mjekësor, ndërsa të lënduarit e tjerë janë liruar njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS