Aksidente trafiku në Livoq të Gjilanit dhe Ramnishtë të Vitisë

Gjilan – Në fshatin Livoq, të Gjilanit një veturë me targa vendore të cilën e drejtonte një mashkull kosovar, si pasoj e mospërshtatjes së shpejtësisë së lëvizjes kushteve të rrugës ka dal nga rruga dhe është aksidentuar. Si pasoj e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar drejtuesi i veturës dhe tre meshkuj kosovarë (pasagjer në veturë). Të lënduarit pas pranimit të tretmanit mjekësorë janë liruar.

Edhe në fshatin Ramnishtë, të Vitisë, ka ndodhur aksident trafiku në mes të tre veturave, deri te aksidenti dyshohet se ka ardhur për shkak të mos përshtatjes së shpejtësisë dhe kushteve të rrugës nga i dyshuari mashkull kosovarë.

Si pasoj e përveç dëmeve materiale lëndime ka pësuar njëri nga drejtuesit të cilit i është ofruar tretman mjekësor e më pas është liruar për në shtëpi njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS