Aksidente trafiku në Gjilan e Busavatë të Kamenicës, ka të lënduar

Gjilan – Tri vetura me targa vendore me drejtues meshkuj kosovarë, si pasoj e mos mbajtjes së distancës së lëvizjes, janë përfshirë në aksident trafiku në mes veti. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka pësuar njëri nga drejtuesit e veturave dhe një mashkull kosovar pasagjer në njërën nga veturat. Të lënduarit pas pranimit të tretmanit mjekësorë janë liruar.

Edhe në fshatin Busavatë të Kamenicës dy vetura me targa vendore janë përfshirë në aksident trafiku në mes veti. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar njëri nga drejtuesit e veturave mashkull kosovar dhe një pasagjer mashkull kosovar. Të lënduarit pas pranimit të tretmanit mjekësorë janë liruar njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS