Aksidente trafiku në Gjilan, Artanë e Velekincë

Gjilan – Në rrugën “Adem Jashari” në Gjilan ka ndodhë një aksident trafiku në mes të një automjetit dhe një motoçikletë me ngasës meshkuj kosovar. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar dy persona të cilët pas marrjes së tretmanit mjekësor janë liruar në shtëpi.

Edhe në fshatin Velekincë, të Gjilanit, ka ndodhë një aksident trafiku në mes të një automjeti me ngasës femër kosovare dhe këmbësores femër kosovare. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka pësuar këmbësorja e cila pas marrjes së tretmanit mjekësor është liruar në shtëpi.

Kurse në fshatin Makresh i Epërm, të Novobërdës, ka ndodhë një aksident trafiku i përfshirë vetëm një automjet me ngasës mashkull kosovar. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka pësuar ngasësi dhe pasagjerja femër kosovare.

Të lënduarit janë dërguar për tretman mjekësor dhe pas tretmanit pasagjerja është liruar ndërsa ngasësi është ndaluar për tretman të mëtutjeshëm njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS