Aksidente trafiku në dy raste të ndara, të lënduar 10 persona

Gjilan – Në fshatin Livoq i Epërm, në Gjilan i dyshuari mashkull shqiptar derisa po drejtonte veturën e tij në rrugë nga pakujdesia ka aksidentuar veturën tjetër të cilën e drejtonte viktima mashkull shqiptar.

Si pasoj e aksidentit ka pësuar lëndime vet i dyshuari e po ashtu edhe 6 persona tjerë. Të lënduarit janë dërguar për tretman mjekësor dhe më pas janë liruar në shtëpi.

Kurse në rastin tjetër në rrugën Gjilan – Prishtinë i dyshuari mashkull shqiptar derisa po drejtonte veturën e tij në rrugë nga pakujdesia ka aksidentuar dy veturat që i drejtonin viktimat meshkuj shqiptar.

Si pasoj e aksidentit pos dëmeve materiale janë lënduar katër persona të cilët pas tretmanit mjekësor janë liruar në shtëpi njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS