Aksidente trafiku në Budrigë dhe Petroc

Gjilan – Në fshatin Budrigë e Ultë, në Gjilan është raportuar për një aksident trafiku në mes të dy automjeteve me targa vendore. Përveç dëmeve materiale, lëndime trupore kanë pësuar dy drejtuesit të cilët janë dërguar në Qendrën Emergjente në Gjilan për trajtim mjekësor dhe më pas lirohen në shtëpi.

Edhe në fshatin Petroc, të Kamenicës vozitësi mashkull shqiptar shtetas i Serbisë, me veturë nga pa kujdesia ka shkaktuar vetë aksident trafiku. Si pasoj e aksidentit, lëndime trupore ka pësuar vetë vozitësi dhe një pasagjere femër serbe shtetase e Serbisë. Pas tretmanit mjekësor, të lënduarit janë liruar njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).