Aksidentalisht humb jetën 19 vjeqari Granit Salihu nga Pograxha

Gjilan – Ismet Hashani ka konfirmuar për rajonipress se mbrëmë rreth orës 23.00 ka ndodhur një aksident përballë varrezave në fshatin Uglar të Gjilanit ku jetën e ka humbur një qytetar nga Pograxha. Sipas burimeve tona fjala është për të riun Granit Hasan Salihu i cili sapo kishte përfunduar shkollën e mesme të Mjekësisë.

Granit Hasan Salihu ka humbur jetën aksidentalisht mbrëmë rreth orës 23.00 përballë varrezave të fshatit Uglar kanë konfirmuar policia e Gjilanit.

Granit Hasan Salihu (2000) kishte përfunduar shkollën e mesme të Mjekësisë në Gjilan.

Nga hetimet e para dyshohet se deri te aksidenti të ketë ardhur atëherë kur vetura e tipit Opel Vectra me targa 06 duke lëvizur nga Fshati Uglar në drejtim të Gjilanit me të arritur na dalje të fshatit, dyshohet duke mos përshtat shpejtësinë e lëvizjes kushteve të rrugës -kthesë në të djathtë kalon në shiritin e majtë qarkullues dhe ndeshet me Veturën e tipit Mercedez me targa KS e cila ishte duke lëvizur nga drejtimi i kundërt.

Më ketë rast shkaktohet aksident, ku si pasoj e lëndimeve vozitësi, shqiptar shtetas i Kosovës (viti i lindje 2000), i veturës Mercedez, humb jetën gjersa, lëndime trupore marrin vozitësi i veturës Vektra dhe dy pasagjerët e veturës Mercedes, të cilët me urgjencë janë bartë në spitalin rajonal në Gjilan.

Në lidhje me rastin është njoftuar Prokurori i Shtetit i cili urdhëron që trupi i viktimës dërgohet në IML- Prishtinë për Obduksion. Rasti mbetet nën hetime tha Ismet Hashani. /rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).