Aksident tragjik, vdesin dy vajza 17 vjeçare, të plagosur edhe dy fëmijë

Një aksident tragjik është regjistruar gjatë orëve të natës në rrethinat e Tiranës, duke i marrë jetën dy vajzave 17 vjeçare.

Policia bën me dije se aksidenti ka ndodhur në aksin e vjetër të Bërzhitës kur një automjet drejtuar nga një 18 vjeçar nga dalë nga rruga duke u përplasur me dy pemë, duke lënë pas përveç dy viktimave edhe tre të plagosur, përfshirë drejtuesin e mjetit dhe dy 14 vjeçar.

Njoftimi i policisë:

Në aksin e vjetër rrugor, në Bërzhitë, automjeti me drejtues shtetasin F. SH.,18 vjeç, si pasojë e lagështirës ka dalë nga rruga.

Për pasojë kanë ndërruar jetë dy nga pasagjeret në automjet, D. T, 17 vjeçe dhe S. S, 17 vjeçe.

Drejtuesi i automjetit F. SH së bashku me dy pasagjerët e tjerë O. M, 14 vjeç dhe L. M, 14 vjeç ndodhen në SQU nën kujdesin mjekësor.

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e rrethanave dhe shkakut të aksidentit.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).