Eko Higjiena

Aksident trafiku me lëndime në Prekoc të Novobërdës, lëndohen 14 persona

/ 1 minutë lexim
Fundamenti

Gjilan – Në Prekoc, të Novobërdës një autobus dhe një automjet transportues janë përfshirë në aksident trafiku në mes veti. Si pasoj e aksidentit 14 persona kanë pësuar lëndime trupore.

Aksidenti dyshohet se ka ndodhur kur drejtuesi i autobusit për arsye të panjohura ka humbur kontrollin mbi drejtimin e autobusit duke kaluar në shiritin e kundërt të lëvizjes dhe është përplasur frontalisht me automjetin që po lëvizte në anën e kundërt.

UBT

Të lënduarit kanë pranuar trajtim mjekësor në QKUK. Në konsultim me prokurorin rasti procedohet në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/