RCCOLA

Aksident i rëndë trafiku mes automjetit dhe moto kultivatorit i cili nuk kishte sinjalizues (dritë)

/ 1 minutë lexim
RCCOLA

Gjilan – Në Novobërdë ka ndodhur një aksident trafiku i përfshirë një automjet me ngasës të dyshuarin mashkull kosovar dhe një moto kultivatori me drejtues viktimën mashkull kosovar.

Deri te aksidenti dyshohet se ka ardhur për shkak të mos përshtatjes se shpejtësisë dhe pasi që moto kultivatori nuk ka pasur asnjë sinjalizues (dritë), vetura e ka goditur nga mbrapa dhe si pasojë e aksidentit lëndime të rënda trupore ka pësuar viktima i cili ka pranuar tretman mjekësor.

Uji Dea

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/