Aksident i rëndë në Itali, humb jetën një shqiptar 32 – vjeçar

Një i ri shqiptar humbi jetën në një aksident me makinë në Itali. Mediat shkruajnë se ngjarja ndodhi në zonën e Rio Moro di Colannella gjatë mbrëmjes të së martës.

Mjeti që drejtonte Shendy Çaushaj, 32 vjeç, doli nga rruga për shkaqe që ende nuk janë përcaktuar nga policia. Fatkeqësisht makina tip “Opel Meriva” u përplas me një rrënjë ulliri duke marrë dëmtime të mëdha, sidomos në krahun e shoferit.

Pavarësisht mbërritjes së menjëhershme të ambulancës, policisë dhe zjarrfikësve, i riu Çaushaj humbi jetën pas përplasjes për shkak të plagëve të rënda, përcjellë albinfo.ch

Mësohet se Çaushaj po udhëtonte së bashku me një person tjetër dhe ai shqiptar, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur ende. Ai u dërgua menjëherë në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.

Sipas hetimeve paraprake, nuk përjashtohet pista që përplasja të jetë shkaktuar prej shpejtësisë së madhe. Megjithatë, pritet që shumë shpejt autoritetet të dalin në një përfundim zyrtar për të qartësuar rrethanat e plota të këtij aksidenti të rëndë.

Aksident i rëndë në Itali, humb jetën një shqiptar 32- vjeçar

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).