Aksident i rëndë në Budrikë, policia jep detaje rreth ngjarjes

Gjilan – Me datën 04.10.2019 rreth orës 22:40 ne rrugën e Ferizajit saktësisht ne fshatin Budrigë e Epërme policia e Kosovës është njoftuar se ka ndodhur një aksident rrugor me lëndime të renda, ku te përfshira kanë qenë dy vetura: Dyshohet se deri te aksidenti të ketë ardhur atëherë kur drejtuesi i Veturës BMË me targa 06 shqiptar shtetas i Kosovës, dyshohet duke mos e përshtatë shpejtësinë kushteve të rrugës e humbë kontrollin mbi automjetin dhe kalon në shiritin e kundër ku me anën e djathtë përplasët në veturën Seat-Leon me targa BU, drejtuar nga vozitësi shqiptar shtetas i Serbisë, veturë e cila në atë moment lëvizte në drejtim të kundërt Ferizaj-Gjilan. Si pasoj e këtij aksidenti lëndime trupore me pasoja fatale pësojnë dy pasagjeret e veturës BMË, shqiptar shtetas të Kosovës, kurse lëndime trupore marrin vozitësit e dy veturave.

Pas ndihmës në QE-Gjilan transferohen në QKUK-Prishtinë. Në vendin e ngjarjes ka prezantuar prokurori i shtetit, ku i njëjti ka urdhëruar që personat që kanë humbur jetën të dërgohen për obduksion IML-Prishtinë.

Hetimet rreth këtij rasti të rëndë janë duke i udhëheq njësitet e trafikut rajonal njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).