AKR s’dinë çfarë do të bëjë nëse AAK hyn në koalicion

Nënpresidentja e AKR-së, Mimoza Kusari – Lila, ka thënë se kjo parti si subjekt politik, pa parterët e koalicionit, Partinë e Drejtësisë dhe Partisë Social Demokrate, nuk ka vendim se a do të vazhdoj apo jo të jetë pjesë e Qeverisë së Kosovës në rast se hyn edhe AAK-ja.

“P.sh. nëse hyn në qeveri AAK-ja cilido të jetë roli i AKR-së si do të ndajnë resorët qeveritare? Besoj se në cilindo skenar do të duhej të ketë pajtim të të gjitha partive të cilat pajtohen për të bashkëqeverisur.

Por, AKR-ja, them edhe njëherë, ende nuk ka vendosur se a do të mbesë apo të dalë nga koalicioni me PDK-në”, ka thënë Kusari-Lila për “Epokën e Re”.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).