Aksidente trafiku me lëndime në Artanë e Kamenicë

Gjilan – Në Artanë ka ndodhur një aksident trafiku në mes të dy veturave civile. Si pasojë e aksidentit, lëndime trupore kanë pësuar dy vozitësit dhe një pasagjer që të gjithë meshkuj kosovarë. Pas tretmanit mjekësor, njëri nga vozitësit është dërguar në Spitalin e Gjilanit për tretman të mëtutjeshëm, ndërsa dy të lënduarit tjerë janë liruar.

Edhe në Kamenicë ka ndodhur aksident trafiku në mes të dy veturave civile me targa vendore dhe drejtues meshkuj kosovarë. Si pasojë e aksidentit, lëndime trupore ka pësuar drejtuesi i njërit automjet. I lënduari pas tretmanit mjekësor në Spitalin e Gjilanit është liruar njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).