Akis Valvalis: Nesër mundemi ta vendosim titullin e kampionit

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Trajneri i Dritës, Akis Valvalis, ka folur në konferencë për media në prag të ndeshjes në mes Dritës dhe Ballkanit.

Trajneri Grek, ka theksuar se nesër do të jetë një ndeshje e madhe. “Nesër do të jetë një ndeshje e madhe, pasi presim konkurrentin tonë për titull Ballkanin. Nuk kemi pasur shumë mundësi të përgatitemi pasiqë koha ka qenë shumë e shkurt, por në këto momente na duhet qetësia psikike pasiqë kemi një ndeshje ku mundet të vendoset gjithçka. Ne do të luajmë për tri pikë dhe të vendosim fatin tone. Kërkojë nga tifozët ashtu siç na kanë përkrahur ndaj Llapit, nesër të jenë në numër të madh për të na përkrahur dhe t`i arrijmë objektivat tanë”.

Takimi në mes Dritës dhe Ballkanit, zhvillohet të dielën nga ora 15:00, tek stadium me bari sintetik (te rrethi) në Gjilan./rajonipress/