Akis Valvalis: Në Podujevë udhëtojmë për të fituar

Trajneri i Dritës, Akis Valvalis, në konferencën para ndeshjes kundër Llapit, ka theksuar se do të jetë vështirë në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, por Drita do të udhëtoje për të fituar.

Trajneri Valvalis para gazetarëve ka theksuar. “Nesër përpara kemi një skuadër shumë të fortë siç është Llapi. Ne po përgatitemi për këtë ndeshje maksimalisht, poashtu edhe vetë futbollistët e dinë rëndësinë e kësaj ndeshje. Do të kërkojë nga futbollistët që të japin maksimumin e tyre. Ne së bashku e kemi analizuar kundërshtarin dhe shpresoj se do të i’a dolëm që të rikthehemi me tri pikë nga kjo ndeshje e vështirë”.

Trajneri nga Greqia, poashtu foli edhe për takimin me tifozët “Intelektualët. “Ishte e mrekullueshme ti takoja për herë të parë armatën e tifozëve të klubit, këtë e përjetuam kur mposhtëm Ferizajin dhe urojë që së bashku ti festojmë fitoret tona”.

Drita pas 31 javësh zë pozitën e liderit me 63 një më pak ka Ballkani në pozitën e dytë.

Ndeshja në mes Dritës dhe Llapit, zhvillohet nesër (e enjte) në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, dhe fillon nga ora 15:00./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS