Ajeti synon historinë me Celticun

Sulmuesi shqiptar që përfaqëson Zvicrën, Albian Ajeti, synon që me skuadrën e Celticut, ta fitojë kupën e katërt rresht të Skocisë.“The Hoops” në stadiumin “Hampden Park”, të dielën do të luajë kundër skuadrës së Aberdeenit në gjysmëfinale të Kupës skoceze. Celticu e kërkon ta fitojë këtë trofe për herën e katërt rresht që do të ishte histori më vete në futbollin e Skocisë.

Ai ka deklaruar për Celtic TV se do të jetë e vështirë, por shpirti i ekipit është në nivel shumë të mirë.“Ndonjëherë fiton ose humb ndeshje. Është pjesë e futbollit dhe jemi mjaftueshëm profesionistë që të përballemi me këtë gjë. Kemi atmosferë të mirë në dhomat e zhveshjes. Nuk kam ndier kurrë gjëra negative apo të këqija, por si lojtar dhe si ekip, dëshiron ta fitosh çdo lojë.

Ndeshja e së dielës është e rëndësishme kundër Aberdeenit, por ne dëshirojmë të shkojmë tutje”, deklaroi Ajeti.Ajeti ka zhvilluar tetë lojë në elitën e futbollit të Skocisë dhe ka pesë gola e një asistim këtë edicion./eo/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).