Ajeti shënon gol të bukur në Ligën e Kampionëve

Sulmuesi i Baselit, Alban Ajeti, i cili edhe mbron ngjyrat e Kombëtares së Zvicrës ka shënuar një gol të bukur në Ligën e Kampionëve sot pas një kundërsulmi klasik kundër PSV sonte.

Alban Ajeti ka treguar vlerat e tij sonte ku ka shënuar një gol të bukur kundër PSV Eindhoven.

Sulmuesi kosovar, por që mbron ngjyrat e Kombëtares së Zvicrës mori një top të bukur, pothuajse nga mbrojtja nga mesfushori ofensivë Zuffi në minutën e parë shtesë të pjesës së parë.

Kjo është ndeshja e parë e Baselit në Ligën e Kampionëve që e zhvillon kundër nënkampionit të Holandës, PSV Eindhoven.

PSV Eindhoven kaloi në epërsi në minutën e 14 me një gol të Brumas.

Ndeshja kthyese zhvillohet në Zvicër pas një jave dhe goli si mysafirë e vë në pozitë të mirë Baselin që të kalon në fazën e tretë të kualifikimeve të Ligës së Kampionëve. /GazetaExpress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).