Ajeti insiston: Nuk ka miq në ndeshjen kundër Zvicrës

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Arlind Ajeti ka treguar për miqësinë që ka me futbollistët shqiptarë që luajnë në Kombëtaren e Zvicrës.

Por, Ajeti tha se në ndeshjen kundër tyre nuk do të ketë miq.

Kontaktet më të mira në radhët e Zvicrës i kam me Xherdanin. Normalisht, kemi luajtur bashkë për një kohë të gjatë, edhe me Granitin. Por deri tani nuk ka pasur bisedime për ndeshjen në Evropian, vetëm gjëra private. Miq në ndeshjen me Zvicrën nuk ka”, tha Ajeti gjatë konferencës për media. /Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).