Ajeti i dhuron tri pikë Baselit

Shpëtimtari i Baselit, ishte pikërisht sulmuesi shqiptar, Albian Ajeti, i cili realizoi në minutën e 91-të për 2:1, dhe tri pikët e Baselit, që renditet në vendin e dytë me 13 pikë më pak se lideri Young Boy.

Sulmuesi shqiptar, Albian Ajeti, i ka dhuruar tri pikë skuadrës së Baselit me një gol në minutën e 91-të, shkruan albinfo.ch.

Baseli kaloi në epërsi që në minutën e 11-të me anë të Bua, por Lausanne barazuan rezultatin në minutën e 63-të me anë të Marigotta.

Por, shpëtimtari i Baselit, ishte pikërisht sulmuesi shqiptar, Albian Ajeti, i cili realizoi në minutën e 91-të për 2:1, dhe tri pikët e Baselit, që renditet në vendin e dytë me 13 pikë më pak se lideri Young Boys.

Ndërkohë nga ana tjetër Sioni, ku luan edhe Ermir Lenjani ka marrë një fitore të rëndësishme jashtë shtëpisë me Luzernin.

0:1 është e mjaftueshme për të mbajtur gjallë shpresat për një qëndrim në kategori pasi tashmë ata ndodhen 1 vend mbi Luasannen e vendit të fundit për shkak të goldallimi. Lenjani u aktivizua për 90 minuta.

Ajeti i dhuron tri pikë Baselit

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).