Ajeti, gol dhe asistim për Baselin

Albian Ajeti ka shënuar tre gola dhe tre asistime këtë sezon.

Baseli nuk është në formë aspak të mirë këtë sezon, dhe ish-kampionët e Zvicrës nuk po arrin t’i këndellë as sulmuesi shqiptar, Albian Ajeti, shkruan albinfo.ch.

Baseli ka barazuar 2:2 me Luganon, ku në dy golat e Baselit ka pasur ndikim Ajeti.

Ai fillimisht asistoi për Zuffin në minutën e nëntë, derisa në minutën e 50-të, ai shënoi për 0:2. Megjithatë, Lugano nuk dorëzohet dhe në fund barazon në 2:2. Për Luganon në çastet e fundit luajti edhe Eris Abedini. Taulant Xhaka luajti 90 minuta për Baselin.

Baseli renditet në vend të tretë me 15 pikë, gjashtë me shumë se Lugano në pozitën e tetë.

Ajeti, gol dhe asistim për Baselin

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).