Agushi: Ne si qytetar të Gjilanit ndihemi të mashtruar dhe të nënçmuar nga kjo Qeveri

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Kjo qeveri ka ardhë në pushtet me premtime të mëdhaja dhe në realitet po del që ato premtime kanë qen veç elektorale thotë Isa Agushi nga BNA.

“Autostrada e Gjilanit ka mbet mollë sherri ku vitin e kaluar premtuan që 2023 do të përfundoj ky projekt, aq shumë i nevojshëm për Gjilanin, Anamoravën dhe Kosovën Lindore, është shumë e nevojshme kjo autostradë sepse në rrugën ekzistuese Gjilan – Prishtinë shumë njerëz kanë humbur jetën dhe shumë të lënduar dhe prandaj u kanë dashtë t`i ipet prioritet mbi prioritete, ne si qytetar të Gjilanit ndihemi të mashtruar dhe të nënçmuar nga kjo qeveri” tha Agushi për rajonipress.

UBT

“BNA kërkon nga qeveria që këtë projekt jetik për Anamoraven të kryet ketë vit se përndryshe do të organizojmë protesta para Qeverisë me qytetarët e Anamoraves” tha Agushi./rajonipress/