Mobi Casa

Agushi: LVV ka ramje drastike për shkak të aferave dhe skandaleve të shumta, qytetarët janë të zhgënjyer dhe shpresa është tek BNA

/ 2 minuta lexim

Gjilan – Ne si BNA jemi duke punuar që të dalim të parët, kështu në takimet tona me qytetarët e komunës ata shprehen se të vetmen shpresë e kanë tek ne. Pushteti aktual në të cilin qytetarët patën shumë shpresë edhe e bën ndryshim nuk po punon në premtimet elektorale dhe shumë janë të zhgënjyer nga jo transparenca dhe mos puna e këtij pushteti aktual thotë Isa Agushi kryetar i BNA.

Sipas Agushit VV ka ramje drastike, sepse skandalet e shumta që po ndodhin në VV janë të pa pranueshme tek qytetarët, kurse pushtetin e kaluar të LDK-së qytetarët e kanë par për 8 vite qeverisje me shumë skandale dhe asnjë punë dhe premtim se ka realizuar sa ishte në pushtet, tani ka ardhur koha e ndryshimit me BNA-në partin vendore pa klane grupe dhe pa mashtrime e cila nuk ka lidera në Prishtinë që të vendos për fatin ton.

Eco Higjiena

“Qeverisja e BNA-së do të jetë direkt me qytetarët, shoqërinë civile dhe me ekspertet më të mirë që ka komuna jon këtë u a garantoj qytetarëve tan. Është momenti i fundit që ne të zgjohemi nga gjumi dhe t`i kthehemi vetvetes me sinqeritet dhe mos me rrejt dhe mashtrue vet veten. Jemi dëshmitar të gjithë ne se ku kemi mbetur si komunë e fundit në nivel vendi sa i përket investimeve kapitale dhe zhvillimit ekonomik, jo transparencë dhe burokraci e tepruar në të gjitha nivelet, u bëj thirrje qytetarëve tan që të na mbështesin si subjekt politik i pa djallëzuar dhe si subjekt i ri me njerëz të merituar dhe pa afera korruptive dhe njerëz të profileve të ndryshme që do ta nxjerrim Gjilanin nga humnera që na ka katandisur” tha Agushi./rajonipress/